Jste zde

Domů

Pražské kino Aero a brněnské Univerzitní kino Scala svým divákům během celého srpna nabídnou možnost dohnat všechny zásadní tituly uplynulé sezony na velkém plátně. To vše za jednotné vstupné 40 korun v rámci přehlídky Filmové léto.

„Cyklus Filmové léto každoročně nabízí přehled kvalitních a divácky i kriticky prověřených snímků minulé sezony. Ať už jde o filmy nominované na Oscary nebo přímo jejich vítěze, na festivalech oceňované tituly nebo blockbustery jako jsou Blade Runner 2049,“ říká ředitelka kina Aero Zuzana Kameníková a dodává: „Při dramaturgii Filmového léta se řídím hlavně kritickými ohlasy na jednotlivé filmy, ale také svým vlastním pocitem, které filmy bych ještě jednou chtěla vidět na velkém plátně. U těchto snímků vím, že je to na hodně dlouhou dobu poslední možnost.“

V letošním ročníku tak budou moci diváci zajít na oscarové Tři billboardy kousek za Ebbingem, Star Wars, loňského karlovarského vítěze divácké ceny v podobě thrilleru Wind River, úspěšný tuzemský dokument o české přírodě Planeta Česko nebo další tituly.

„Vstupné čtyřicet korun v době, kdy se v multikinech platí kolem dvou stovek za projekci, vnímáme jako symbolické. Odpovídá průměru roku 1997, kdy naše kina brázdil Titanic a poprvé v historii padla vláda,“ shrnuje ředitel brněnského Univerzitního kina Scala Radek Pernica.

Kompletní program pražského Aera najdete zde, brněnského Univerzitního kina Scala zde.

REKLAMA


TVsenior.cz
Zvýhodněné cestování pro seniory starší 55 let
Pomozte obnovit Letenský kolotoč